ŠOK po testu DNA: Zpěvák VOJTA DYK má AFRICKÉ předky!

Asi se to dalo díky jeho hlasu, muzikálnosti a afro-americkému vnímání hudby čekat, ale stejně je to ŠOK! VOJTA DYK MÁ AFRICKÉ PŘEDKY! Zjistil to na základě profesionálního DNA testu, který pro něj nechali udělat moderátoři Johan a Ondra, v ranním programu Hitrádia SNÍDANĚ ŠAMPIONŮ.

O africké stopě ve svém rodokmenu se Vojta dozvěděl v živém vysílání Hitrádií pár měsíců po té, co mu moderátoři z legrace odebrali během dřívějšího rozhovoru vzorek DNA a poslali jej do specializované laboratoře k analýze. Den před jeho 35. narozeninami Vojtu pozvali k novému rozhovoru a ohromili jej nečekanou zprávou o jeho rodokmenu.

Vojto, jsi haploskupina J1. Ta je typická pro střední východ a středomoří, včetně severní Afriky. Je zvláště typická pro expanzi semitských kmenů v severní Africe. Vojto, jsi Afričan, “ překvapili Johan s Ondrou rozesmátého zpěváka informací, že jeho prapředci byli poutníci a dobyvatelé ze severu černého kontinentu.

No tak vidíš! Já to cítil! No, ježišmarjá! Dobře! Takže já jsem… No děkuju moc! Já jsem teda myslel, že tam bude i něco ze střední Afiky, “ reagoval Vojta Dyk nadšeně a nešetřil slovy díků.

Není zač, Vojto. A na předky ze střední Afriky jsi přeci jen trochu bledý.

Jasně, nevadí, hlavně, že jsme se k tomu dostal! Mimochodem, já si myslím, že mám starou duši, hodně starou, ještě ze starého Egypta. Je to pro mě hlubší téma, můžeme si z něj dělat legraci, ale já v to opravdu věřím, “ doplnil rozhovor o svém původu čerstvý oficiální Afričan.

Vojta si o test nevědomky řekl sám. Už dříve se někde zmínil, že si myslí, že vnímá svět a hudbu víc jako afroameričan, než jako středoevropan. Tak jsme mu s jeho laskavým svolením odebrali DNA. A výsledek testu nás doslova rozesmál. Jsme s kluky moc rádi, že jsme Vojtovi mohli dát tak originální dárek k narozeninám, “ uzavřela programová ředitelka Hitrádií Markéta Rachmanová.