MENU

Na jedné vlně s krotitelem úplatků Leopoldem Černým: „Fotbal přitahuje moc a peníze“

Na jedné vlně s krotitelem úplatků Leopoldem Černým: „Fotbal přitahuje moc a peníze“

Když v roce 2004 praskla korupční aféra, která otřásla českým fotbalem, stál u jejího zrodu Leopold Černý – tehdejší šéf protikorupční policie a vedoucí vyšetřovacího týmu. Právě jeho lidé rozpletli síť úplatků, která zasáhla rozhodčí, delegáty i funkcionáře druhé ligy. Na veřejnost se tehdy dostaly legendární odposlechy o „kapřících, co se nevejdou do auta“, a Česko poprvé slyšelo jazyk skrytých kódů a šifrovaných narážek.

Po dvaceti letech se Leopold Černý k případu vrací jinak – jako autor námětu televizní minisérie Štěstíčku naproti. V rozhovoru s Bárou Divišovou popisuje, jaké to bylo po dvaceti letech znovu otevřít staré soudní spisy, připomenout si doby, kdy byl „nadšenec a idealista“, a přenést realitu policejního vyšetřování na obrazovku. Otevřeně mluví o tom, jak vznikaly slavné hlášky, proč se smál u odposlechů, i o tom, jak těžké je zachovat si ideály v prostředí, kde moc a peníze svádějí ke zkratu.

Dnes působí jako bezpečnostní expert a přiznává, že korupce nikdy zcela nezmizí – jen mění podobu. V otevřeném rozhovoru vypráví o tom, jak se česká kriminalistika posunula, proč by si přál, aby se vedoucí „učili jít příkladem“, a proč má i po všech letech fotbal stále rád. Na jedné vlně s Bárou Divišovou tentokrát přináší příběh muže, který se nebál jít „štěstíčku naproti“ – i když ho to stálo víc, než čekal.

Internetová Hitrádia

LIVE
Osmdesátka
Little Lies
FLEETWOOD MAC
Little Lies - FLEETWOOD MAC
LIVE
Devadesátka
Summer In The City
JOE COCKER
Summer In The City - JOE COCKER
LIVE
Milénium
Time to pretend
MGMT
Time to pretend - MGMT
LIVE
Desítka
Perfect Strangers
JONAS BLUE & JP COOPER
Perfect Strangers - JONAS BLUE & JP COOPER
LIVE
Zóna lásky
You Must Love Me
MADONNA
You Must Love Me - MADONNA
LIVE
PopRock
River
TOM GREGORY
River - TOM GREGORY
Copyright © 2026 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., All Rights Reserved.